عضو فقهای شورای نگهبان:

حوزه، پاسخگوی نیاز های جهانی باشد

شناسه خبر : 95401

1399/06/17

تعداد بازدید : 71

 حوزه، پاسخگوی نیاز های جهانی باشد
آیت الله مهدی شب زنده دار عضو فقهای شورای نگهبان گفت: حوزه علمیه در رشته های مختلف علوم اسلامی، جامع و کامل و پاسخگوی نیاز های جهانی باشد.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه علمیه خواهران استان فارس؛ آیت الله محمد مهدی شب زنده دار، در آیین افتتاح سال تحصیلی حوزه علمیه استان فارس که در مصلای قدیم نماز جمعه شیراز به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، شناخت حوزه علمیه و مکتب امام صادق(علیه السلام) را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: باید طلاب را همان طور که مذهب ما جعفری است جعفری تربیت کنیم.

عضو فقهای شورای نگهبان با تصریح اینکه حوزه امام صادق(علیه السلام ) از باب تعالیم و رشته های قرآنی، کلام و فقه و ... بسیار جامعه بوده است، عنوان کرد: حوزه مبارکه علمیه که در حقیقت ادامه حوزه امام صادق(علیه السلام) است در صورتی می تواند موفق باشد که در تمام رشته های مورد نیاز فعالیت کرده و جامع و کامل باشد.

وی خاطرنشان کرد: پس از تشکیل حکومت اسلامی توسط حضرت امام(ره) و رهبری آیت الله خامنه ای توقع جهانی از حوزه پیدا شده است و اگر می خواهیم حوزه پاسخگوی نیاز های جهانی باشد باید در رشته های مختلف علوم اسلامی مانند ادبیات حرف اول را بزنیم، لذا مسئولان حوزه برنامه های مطلوبی را تدوین و دانش آموختگان نیز همت گمارند تا بتوانند خود را مسلح به علم و آمادگی های مختلف کنند.

آیت الله شب زنده دار ادامه داد: در مدیریت حوزه علمیه برنامه ۵ ساله ای تدوین شده و در شورای عالی مورد بحث است و امیدواریم اساتید و مدیران با پیگیری و پیاده کردن برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت که در راستای همین برنامه تدوین می شود، بتوانند حوزه علمیه تراز حوزه علمیه امام صادق(علیه السلام) را به منصه ظهور و تحقق برسانند.

    نمايش اخبار

    بسیجی یعنی سپر بلای ولایت
    چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸

    بسیجی یعنی سپر بلای ولایت