امام جمعه شیراز:

دینداری از مدرسه و مسجد آغاز شود

شناسه خبر : 95397

1399/06/17

تعداد بازدید : 72

دینداری از مدرسه و مسجد آغاز شود
آیت الله لطف الله دژکام؛ نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: دینداری را باید از مدرسه و مسجد آغاز کرد و نقش حوزه در زمان غیبت بر عالم حجت است.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه علمیه خواهران استان فارس؛ آیت الله لطف الله دژکام در آیین افتتاح سال تحصیلی حوزه علمیه فارس که در مصلای قدیم نماز جمعه شیراز برگزار شد با تشکر از مسوولین حوزه علمیه استان فارس در خصوص فعالیت های آموزشی اظهار داشت: در فضایی که گاهی ضابطه پذیر نیست و با مشکلاتی که کرونا به وجود آورده کارهای عظیمی در حوزه علمیه فارس صورت گرفت.
وی در ادامه با بیان کرد: استان فارس در چند بخش الگو برای سایر استان ها بوده است و اینکه تبدیل کردن مدل آموزش از حضوری به غیر حضوری کار ساده ای نیست و صمیمانه از تلاش های انجام شده تشکر میکنیم.
امام جمعه شیراز تصریح کرد: سه رکن ایمان، علم و عمل را خداوند در قرآن کریم ذکر کرده است و این سه محور مهم باید در حوزه های علمیه نسبت طلاب انجام شود.
وی با اشاره به نقش حوزه ها در دینداری مردم، خاطرنشان کرد: در یک و دو قرن گذشته،همه تفاوت را فهمیده اند که دینداری باید از مدرسه و مسجد آغاز شود؛ نقش حوزه در زمان غیبت حجت بر همه عالم است؛ در روایات داریم که در آخر الزمان قم حجت می شود.
حجت الاسلام والمسلمین دژکام اذعان کرد: هر چه پیرامون حوزه گفته ایم به تناسب نقشی که حجت است باید نگاه به کشور اسلامی هم باشد؛ اینکه مقام معظم رهبری الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را مطرح کردند، ۵۶ تدبیر دارد، که ۱۴ تا از آن وظیفه حوزه است و اگر حوزه نتواند خود را نشان دهد دیگر تدبیرها به زمین خواهد خورد.
وی در خصوص مشکلات حوزه های علمیه و معیشت طلاب، بیان داشت: همه مسئولان حوزه به فکر حل مشکلات هستند، اما علم را به سادگی نمیتوان به دست آورد.

    نمايش اخبار

    بسیجی یعنی سپر بلای ولایت
    چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸

    بسیجی یعنی سپر بلای ولایت