مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس:

حوزه علمیه خواهران یک فضای عالی برای بانوان است

شناسه خبر : 94740

1399/05/27

تعداد بازدید : 103

حوزه علمیه خواهران یک فضای عالی برای بانوان است
حجت الاسلام محمودی مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس گفت: تاسیس حوزه های علمیه خواهران یک فضای بسیار عالی برای بانوان ایحاد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه علمیه خواهران؛ حجت الاسلام عبدالرضا محمودی مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس در مراسم افتتاحیه مدرسه علمیه الزهرا ( سلام الله علیها ) یکی از اعجاز شرایع آسمانی را ظهور در ظلمانی ترین سرزمین های بشری دانست و گفت: اسلام در چنین سرزمینی ظهور کرد که وقتی خبر به دنیا آمدن دختری را می شنیدند، چهره آن ها از ناراحتی سیاه می شد؛ و با ظهور اسلام چنین شخصیتی تبدیل به (المرء الریحانه) شد.

وی در ادامه بیان کرد: حضرت امام خمینی (رحمه الله علیها) فرمود: اگر همه اعجازهای قرآن را نادیده بگیریم همین بس که امیرالمومنین علی علیه السلام در این شریعت پرورش پیدا کرده و از اعجاز عملی قرآن است.
حجت الاسلام محمودی اظهار کرد: با بررسی تاریخ تشیع درمیابیم که جامعه بانوان چه در عصر امامان معصوم و چه در عصر غیبت نقش آفرین بودند و جامعه بانوان بعد از انقلاب مورد توجه و اهمیت بیشتر قرار داده شد.
وی با اشاره به اینکه اولین حوزه علمیه در سال 1363 تاسیس شده است بیان کرد: با تاسیس حوزه های علمیه خواهران یک فضای بسیار عالی برای بانوان ایجاد شد و علی رغم مشغولیت ها و مسولیت های بسیار زیاد بانوان توانستند حضور موفق و موثری در حوزه های علمیه و جامعه داشته باشند.

مدیر حوزه علمیه خواهران خاطر نشان کرد: حضور خواهران در سطح پژوهشی و فرهنگی بسیار چشمگیر بوده که شاخصه آن در امر کرونا پدیدار و حضور فعال خواهران در صحنه جامعه را بیش از پیش به نمایش گذاشت.
وی در آخر به بیان سخنان مقام معظم رهبری اشاره و بیان کرد: ایشان فرمودند؛ پدیده خواهران طلبه پدیده عظیم و مبارکی است، هزاران عالم، پژوهشگر، فقیه و فیلسوف باید در حوزه خواهران تربیت شود.
این خواهران در عرصه علم و فرهنگ به عنوان پیشکسوت پیشرو در جامعه هستند.

    نمايش اخبار

    بسیجی یعنی سپر بلای ولایت
    چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸

    بسیجی یعنی سپر بلای ولایت