معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان فارس:

عطش جوامع بشری به عدالت، موجب روی آوردن آن ها به مبانی مهم شیعی شده است

شناسه خبر : 92298

1399/03/17

تعداد بازدید : 19

عطش جوامع بشری به عدالت، موجب روی آوردن آن ها به مبانی مهم شیعی شده است
مریم دل افکار معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان فارس؛ بیان کرد: عطش جوامع بشری به عدالت و شخصیت های بارز نظیر امام خمینی (ره) موجب روی آوردن آن ها به مبانی مهم شیعی شده است.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه علمیه خواهران استان فارس؛ مریم دل افکار معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان فارس، به مناسبت ارتحال ملکوتی بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهمیت جایگاه ولی فقیه در هدایت جوامع بشری و نیز ملاک بودن ابلاغ این جایگاه رفیع در اکمال دین اسلام، از عموم پژوهشگران حوزوی و غیرحوزوی خواستار توجه ویژه به مباحث پژوهشی مرتبط با این موضوع مهم و ترجمه آثار فاخر به زبان های مختلف دنیا شد.
مریم دل افکار گفت: عطش جوامع بشری اروپایی با چشم پوشی از جغرافیا، اقلیم و اعتقادات خاصشان به عدالت و یا شخصیت های بارز نظیر حضرت امام خمینی ره به عنوان حامی مظلومان جهان موجب روی آوردن آنها به مبانی مهم شیعی از جمله لزوم اعتقاد به حضور ولی مقتدر و مدبر و زمان شناس شده است.
وی اظهار کرد: بدین طریق در اثر آشنایی با مبانی مهم شیعی می توان زمینه های هدایت و تشرف بسیاری را به مذهب تشیع و در معنای عام تر اسلام فراهم آورد، از این رو مهمترین وظیفه پژوهشگران مسلمان خلق آثار فاخر پژوهشی با موضوعاتی بنیادی نظیر ولی شناسی است و در این میان رسالت سنگین تر از آن پژوهشگران حوزوی که داعیه دار عرصه هدایتند، می باشد.

معاون پژوهش در ادامه گفت: پژوهش در عرصه ولی شناسی از اوجب واجبات برای پژوهشگران حوزوی است.
وی بیان کرد: بی تردید آنچه عطش جوامع غربی را به مبانی شیعی اثبات می نماید حرص مثال زدنی آنان به مطالعه کتب شهید مطهری (ره) و یا اشتیاق وصف ناپذیرشان نسبت به شخصیت شناسی حضرت امام خمینی ره است.
دل افکار با اشاره به اینکه هر ساله خیل عظیمی از خبرنگاران در مراسم ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضور می یابند بیان داشت: این حضور می تواند بیانگر اهمیت جایگاه رفیع ولی مسلمین برای جهانیان و نویدی برای مظلومان جهان باشد؛ از این رو گرامی داشت یاد و خاطره بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نه تنها در معرفی جایگاه مهم ولی در تشیع موثر است بلکه به منزله آبی است که عطش تشنگان حقیقت را در جهان فرو می نشاند.
وی در پایان از اعلام آمادگی پژوهشگران مقطع عالی جهت همکاری با سازمان صدا و سیمای استان فارس در زمینه تدوین گاه شمار انقلاب اسلامی فارس خبر داد و گفت: به زودی تفاهم نامه پژوهشی با سازمان صدا و سیما در این زمینه منعقد خواهد شد.

    نمايش اخبار

    بسیجی یعنی سپر بلای ولایت
    چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸

    بسیجی یعنی سپر بلای ولایت