مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس از مدرسه فاطمیه فسا بازدید کرد

شناسه خبر : 87732

1398/10/26

تعداد بازدید : 49

مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس از مدرسه فاطمیه فسا بازدید کرد
مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس به همراه معاونین مرکز استان از مدرسه فاطمیه فسا بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری -اطلاع رسانی حوزه های علمیه   حجت الاسلام و المسلمین محمودی به همراه معاونین از مدرسه فاطمیه فسا بازدید ودر جلسه ای که با حضور اساتید  و کادر وطلاب  این حوزه تشکیل شد، رسالت پیامبر (صلی الله علیه) را معلمی دانست.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس در ادامه ویژگی های شرح صدر و ارتباط عاطفی با طلاب و نوشتن طرح درس را برای اساتید حوزه لازم و ضروری معرفی کرد .

 وی در ادامه خاطر نشان کرد: در حوزه ممتاز اساتید می بایست دغدغه کار اخلاقی و فرهنگی وآموزش همراه با تهذیب نفس داشته و احیاگر علوم دینی باشند.

وی ضمن اشاره به این مهم  که جامعه حتی دانشگاهیان در بخش نرم افزاری و علوم انسانی  ، تحقیقات و پژوهش های میان رشته ای نیازمند حوزه هستند تاکید کرد: معاهده الهی خدمت به خلق بر ما گسترده است.

وی در ادامه از فعالیتهای  مرکز استان در بخش آموزش مانند  تدوین درسنامه ها و کتاب با توجه به اقتضائات مورد نیاز آن منطقه و برگزاری کلاسهای مکالمه زبان عربی و انگلیسی درنیمسال اول تحصیلی 98خبرداد.

وی افزود : لازم است در حوزه های علمیه بحث مهارت افزایی در ارتباط گیری مورد توجه قرار گیرد لذا  رشته مشاوره در مقطع سطح 3 در استان با هدف تربیت  مشاوران دینی راه اندازی  خواهد شد .

حجت الاسلام والمسلمین محمودی پژوهش را نماد فعالیت مرکز علمی  دانست وگفت:  اولین گام در آموزش پژوهش محور ، دست به قلم بودن استاد وداشتن تألیفات و اثر علمی است .

وی در پایان اظهار کرد: در بخش فرهنگی برگزاری جلسات هفتگی اخلاق و تهذیب نفس وارتقاء سطح معنویت طلاب تا جائی که معنویت جزء شخصیت طلبه شود می تواند یک حرکت صعودی باشد وهمچنین از آنجا که دشمن تمام امکانات خود را در جهت از بین بردن بصیرت جامعه به کار گرفته ، باید علم و تقوا و بصیرت در کنار یکدیگر باشند تا با نگاه عمیق علمی از لایه ها و سطوح ظاهری عبور کرد.

نمايش اخبار

بسیجی یعنی سپر بلای ولایت
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸

بسیجی یعنی سپر بلای ولایت

کارگاه بهداشت و تغذیه
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸

کارگاه بهداشت و تغذیه

جلسه دفاعیه از پایان نامه سطح 3
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸

جلسه دفاعیه از پایان نامه سطح 3