معاون آموزش مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا س گله‌دار بیان کرد

انتخاب آگاهانه و صحیح راه پیشرفت انسان است

شناسه خبر : 87614

1398/10/23

تعداد بازدید : 15

انتخاب آگاهانه و صحیح راه پیشرفت انسان است
خانم موسوی گفت: اگر میخواهید حضرت زهرا(س) را بشناسید از روی انتخاب‌هایش باید شناخت ما نباید از روی لجاجت، جهل و سودجویی انتخاب کنیم.

به گزارش پایگاه خبری ـ اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران؛ «خانم سیده زهرا موسوی» معاون آموزش مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا(س) گله‌دار در نشست فاطمی که در مدرسه علمیه و جمع طلاب و بانوان برگزار شد به موضوع انتخاب های حضرت زهرا(س) پرداخت و گفت: قرآن کریم همه مسلمانان را به انتخاب آگاهانه که همان انتخاب راه رسول و اهل‌بیت است، فرا می‌خواند و می‌فرماید: وَ مَا آتَاکُمُ الرَّسُولُ فَخُذُوهُ وَ مَا نَهَاکُمْ عَنْهُ فَانْتَهُوا وَ اتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ شَدِیدُ الْعِقَابِ؛ «و آنچه را فرستاده او به شما داد، آن را بگیرید و از آنچه شما را بازداشت، بازایستید و از خدا پروا بدارید كه خدا سخت كیفر است.
وی افزود: انتخاب آگاهانه و انتخاب صحیح، تنها را چاره انسان در راه اعتلا و پیشرفت است. اگر فردی راه حق را به درستی و با بصیرت و آگاهی انتخاب نماید، سعادت و کمال را یافته و به آن خواهد رسید.

خانم موسوی در ابتدا با توجه به روایتی از پیامبر اکرم(ص) به شخصیت حضرت زهرا(س) اشاره کرد و گفت: پیامبر می‌فرماید محبوب‌ترین و عزیزترین آدم در این عالم پیش من زهرای مرضیه(س) است کسی که با ائمه معصومین در آیه مباهله مشترک، کسی که باطن آیه نور و باطن سوره قدر و حقیقت شجره طیبه است.
وی تاکید کرد: سخن گفتن درباره حضرت زهرا(س) مشکل است کسی که ائمه معصومین به وجودش افتخار می‌کنند و حضرت مهدی او را الگوی خودش می‌داند و می‌گوید مادرم الگوی من است.
معاون آموزش مدرسه علمیه گله‌دار به انتخاب‌های حضرت زهرا(س) اشاره و بیان کرد: اگر می‌خواهید حضرت زهرا(س) را بشناسید از روی انتخاب هایش باید شناخت ما نباید از روی لجاجت، جهل و سودجویی انتخاب کنیم زیرا ملاک انتخاب حضرت زهرا(س) خدا بود.
خانم موسوی خاطرنشان کرد: هر قدر ارتباط انسان با خدا قوی شود مصونیتش از گناه بیشتر می‌گردد و نماز اول وقت، دائم الوضو بودن، نماز شب به انسان مصونیت و نورانیت می‌دهد و قرآن خواندن ولو روزی یک آیه اگر مستمر باشد نیز دارای اثر فراوانی است.
وی تصریح کرد: یک زن می‌تواند مسیر درسی و تحصیلی و اطاعت و بندگی و حیا و عفاف همسرش را عوض کند، کما اینکه یک مرد هم می‌تواند، لذا این مهم است و در روایت داریم سراغ زیبارویان بی تقوا نروید، ملاک فقط برای انتخابتان مال و چهره نباشد،گرچه آن هم می‌تواند عامل باشد اما ملاک تقوا باشد.

 

  نمايش اخبار

  بسیجی یعنی سپر بلای ولایت
  چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸

  بسیجی یعنی سپر بلای ولایت

  کارگاه بهداشت و تغذیه
  چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸

  کارگاه بهداشت و تغذیه

  جلسه دفاعیه از پایان نامه سطح 3
  چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸

  جلسه دفاعیه از پایان نامه سطح 3