نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری :

علم در چهارچوب قرآن وعترت موجب بالندگی است

شناسه خبر : 86040

1398/10/02

تعداد بازدید : 23

علم در چهارچوب قرآن وعترت موجب بالندگی است
عضو مجلس خبرگان رهبری علم در چارچوب قرآن وعترت راموجب ترقی و بالندگی جامعه اسلامی دانست .

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران ، آیت‌الله علی‌اكبر كلانتری، نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری، در نهمین همایش «طلیعه حضور» ویژه طلاب جدیدالورود حوزه‌های علمیه خواهران این استان كه در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار شد، به تعریفی از علم اصیل پرداخت و گفت: علم اصیل و عمیق، علمی است كه در چارچوب قرآن و عترت است و كسب آن موجب ترقی و بالندگی جامعه اسلامی خواهد شد.

وی افزود: علم اصیل و عمیق علمی است که طلاب می‌آموزند چرا که تنها این علم است که در چارچوب قرآن و اهل بیت(ع) است و باید آن را آموخت.

آیت‌الله كلانتری اظهار كرد: فضای حوزه‌های علمیه، فضای مناسبی برای ترقی و کسب معرفت در صورت داشتن همت بلند، جدیت در امر تحصیل و داشتن تقوا است؛ لذا طلاب باید این موارد را مدنظر قرار دهند.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حدیثی از پیامبر مكرم اسلام(ص) به اهمیت جایگاه علم و معرفت اشاره كرد و گفت: پیامبر مكرم اسلام(ص) فرمودند هرکس دنیا و آخرت می‌خواهد و هرکس هر دو با هم می‌خواهد به دنبال علم برود.

وی از طلاب جدیدالورود خواست تا در كسب علم و معرفت كوشا بوده و همواره ذی‌طلبگی را مدنظر قرار دهند و سپس ادامه داد: سبك زندگی طلاب باید برگرفته از سبك زندگی اولیا و بزرگان دین باشد.


 

نمايش اخبار

بسیجی یعنی سپر بلای ولایت
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸

بسیجی یعنی سپر بلای ولایت

کارگاه بهداشت و تغذیه
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸

کارگاه بهداشت و تغذیه

جلسه دفاعیه از پایان نامه سطح 3
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸

جلسه دفاعیه از پایان نامه سطح 3