امام جمعه شهر شیراز :

دین تغییر عمیق در رویکردهای پزشکی می تواند داشته باشد

شناسه خبر : 84159

1398/09/05

تعداد بازدید : 32

دین تغییر عمیق در رویکردهای پزشکی می تواند داشته باشد
امام جمعه شهر شیراز گفت: برای سیاست گذاری پزشکی ومدیریت این عرصه، دین تغییر عمیق در رویکردهای پزشکی می تواند داشته باشد

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران امام جمعه شهر شیراز در همایش سیره نبوی در طب که با مشارکت حوزه علمیه خواهران در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد با اشاره به بیت شعری که از مولوی سروده شده کار طبیبان را به مانند کار حضرت مسیح دانست وگفت : مسئله زنده کردن مردگان که اعجاز حضرت مسیح بود کار طبیبان ماست که می بایست از این جایگاه ومقام پزشکان تجلیل کرد.

آیت الله دژکام در ادامه افزود:  درمناجات حضرت موسی ، خداوند درد ودرمان را از جانب خود نسبت به بندگان دانست ونقش طبیبان در درمان بیماری را دل خوش بودن بیماران به حضور پزشک وطبیب معرفی کرد ، گاهی یک نگاه ولبخند پزشک به مریض خستگی وبیماری را از دل وروح او برطرف می کند.

امام جمعه شهر شیراز تاکید کرد : ما در مبانی جهان بینانه وانسان شناسانه ومعرفت شناسانه که از دین اخذ می کنیم می بایست از سیره پیامبر بهره ببریم که شاخه ای از این مبانی در یک تمدن دیگر رشد می کند. 

نماینده مقام معظم رهبری در استان فارس خاطرنشان کرد : رویکردهای دانش پزشکی بواسطه نگاه به سیره پیامبر قابل تغییر است چنانچه امام (ره) در یک اشاره کوتاه انتخاب بین طب پیشگیری وطب درمان را قابل استخراج از روایات دانست .

وی در ادامه عنوان کرد:  برای سیاست گذاری پزشکی ومدیریت این عرصه می توان از تعالیم دین استفاده زیادی برد وزمینه در سیره پیامبر برای ما بسیار فراهم ودین می تواند تغییر عمیق در رویکردهای پزشکی داشته باشد .

امام جمعه شهر شیراز روش تجربی را که کار ابن سیناست روش بسیار ارزشمندی دانست وگفت:  ابن سینا در منطق شفا تصریح دارد که پزشکی علمی تجربی است .

آیت الله دژکام در پایان گفت : ما در ناحیه اخلاق حرفه ای پزشکی از سیره پیامبر بهره مند می شویم که در دین همایش  به این نوع نگاه بسط داده شده است .

نمايش اخبار

بسیجی یعنی سپر بلای ولایت
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸

بسیجی یعنی سپر بلای ولایت

کارگاه بهداشت و تغذیه
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸

کارگاه بهداشت و تغذیه

جلسه دفاعیه از پایان نامه سطح 3
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸

جلسه دفاعیه از پایان نامه سطح 3