کارشناس بهداشت روان:

ایجاد نشاط اجتماعی نیازمند خانواده‌ای با نشاط است

شناسه خبر : 82298

1398/07/20

تعداد بازدید : 94

ایجاد نشاط اجتماعی نیازمند خانواده‌ای با نشاط است
خانم دهقانی گفت: جامعه‌ای که به دنبال نشاط اجتماعی است باید خانواده‌ای بانشاط را در خود پرورش دهد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از فارس، خانم دهقانی کارشناس بهداشت رواندانشگاه علوم پزشکی فسا در نشست" نقش زن در نشاط اجتماعی" به مناسبت هفته سلامت روان در مدرسه فاطمیه (س) فسا به نقش موثر خانواده در افزایش نشاط اشاره و عنوان کرد:جامعه‌ای که به دنبال نشاط اجتماعی است باید خانواده‌ای بانشاط را در خود پرورش دهد ، نقش زنان در جامعه اسلامی و دین مبین اسلامی بسیار بالا و پراهمیت است که مفتخر به داشتن این الگو هستیم،نقشی که زنان ما ایفا می کنند براساس الگوهایی همچون حضرت زهرا( سلام علیهما)است که از ابعاد مختلف قابل توجه بوده و باید همه این ابعاد را با هم کنار هم ببینیم.

این کارشناس بهداشت روان با بیان اینکه پیامبر اسلام (صلی الله علیه و اله وسلم)نقش زن را ایجاد کننده آرامش در خانواده می‌دانند، اظهار کرد: زن در غرب یک ابزار و وسیله است که در بعد جسمی بروز و ظهور پیدا می‌کند. در صورتی که اسلام به زن کرامت انسانی بخشیده و تربیت نسل را بر عهده وی قرار داده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان مؤلفه‌هایی که سبب ایجاد شادی و نشاط توسط زن در خانواده می‌شود پرداخت و اظهار کرد: ارتباطات عاطفی در این میان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که در قالب ابراز عشق، محبت و احساس به فرزند و همسر بروز پیدا می‌کند.

خانم دهقانی با بیان اینکهکم شدن گفتگو در خانواده یکی از عوامل کاهش نشاط در جامعه و خانواده است، افزود: با توجه به این‌که یکی از مسائل مهم در فرزندپروری ارائه الگو برای فرزندان است و والدین هم مهمترین منبع الگودهی به فرزندان محسوب می‌شوند، نبود گفتگو در خانواده باعث می‌شود فرزندان هم به اهمیت آن پی نبرده و آن را یاد نگیرند.

وی در پایان راه‌حل اصلی ایجاد شادی و نشاط در خانواده را همدلی عنوان کرد و گفت: درک اعضای خانواده به این معنی که مشکلات، شرایط و جایگاهشان در خانواده فهمیده شود از مهمترین نکاتی است که می‌تواند این حس رضایت درونی را در خانواده ایجاد کند.

نمايش اخبار

بسیجی یعنی سپر بلای ولایت
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸

بسیجی یعنی سپر بلای ولایت