استاد اخلاق مدرسه علمیه الزهرا (س)آباده طشك :

آنچه راازاستادخود آموختيد به شاگردان خودبياموزيد وپيام وكلام آموزگاررابه نسل هاي بعدبرسانيد

شناسه خبر : 82220

1398/07/17

تعداد بازدید : 37

آنچه راازاستادخود آموختيد به شاگردان خودبياموزيد وپيام وكلام آموزگاررابه نسل هاي بعدبرسانيد
خانم منا تيموري استاد اخلاق مدرسه علمیه الزهرا (سلام الله عليها)آباده طشك گفت : آنچه راازاستادخود آموختيد به شاگردان خودبياموزيد وپيام وكلام آموزگاررابه نسل هاي بعدبرسانيد.

 

به گزارش خبر گذاري كوثر از استان فارس خانم منا تيموري استاد اخلاق مدرسه علمیه الزهرا (سلام الله عليها)آباده طشك در نشست اخلاقي با محوريت «حقوق استاد و شاگرد» كه در سالن اجتماعات مدرسه علميه الزهرا (سلام الله عليها) آباده طشك برگزار شد ، بيان داشت : امام سجاد (عليه السلام) در بيان حق استاد و معلم بر شاگرد كلام نابي دارد كه : احترام اورا نگهدار و حضورش را محترم بشمار ، با تمام توجه به او گوش بسپار و در محضرش حواس خود را به چيز ديگري مشغول ندار ، براي درك درست وصحيح درس وبحث با استاد و آموزگار خود همدل و همكار باش ودر اين راه هرگز از همكاري و همراهي با استادت دريغ نورز و سعي وتوان خود را بكارگير تا هرگز در گزارش پيام هاي اساتيد خيانت نكرده باشي.

وي در ادامه ضمن بيان مثال هايي در مورد حقوق استاد وشاگرد افزود : در محضر استاد بر شنيدن حريص تر باشيد تا در ضمن خوب شنيدن آموزش خوبي از بهتر سخن گفتن نيز داشته باشيد و تمام تلاش خود را در احترام به استاد و عدم قطع سخن استاد در هر شرايطي به كار بنديد.

ايشان در ادامه با توجه به رساله حقوقي امام سجاد (عليه السلام) گفت : استاد عهده دار تعليم شاگرد است لذا بر شاگرد است  تعظيم استاد ، احترام  محضر او ، توجه و رو كردن به ايشان و كمك به استاد براي رفع حاجات علمي كه هرگز از آن بي نياز نخواهي بود .

استاد در آخرباتوجه به سخنان گهربارامام علي (عليه السلام) در خطبه چهارصد ويازده نهج البلاغه گفت : حقوق استاد برشاگرداين هست كه اگر استاد درس تكراري بدهد ، شاگرد خود را اعلم ترازآن ندانسته وبا احترام به سخنانش گوش فرادهد.

    نمايش اخبار

    بسیجی یعنی سپر بلای ولایت
    چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸

    بسیجی یعنی سپر بلای ولایت