استاد مدرسه علمیه خواهران گله دار تصریح کرد

از ویژگی‌های فرد مسلمان تسلیم شدن در برابر فرمان و امر خداوند است .

شناسه خبر : 82216

1398/07/17

تعداد بازدید : 39

از ویژگی‌های فرد مسلمان تسلیم شدن در برابر فرمان و امر خداوند است .
خانم عباسی در جمع طلاب گفت: یکی از ویژگی‌های فرد مسلمان تسلیم شدن در برابر فرمان و امر خداست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، «خانم ام ایمن عباسی» استاد مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا(س) گله‌دار در جلسه اخلاق عمومی که در جمع طلاب برگزار شد به موضوع صبر و تسلیم در امتحان الهی پرداخت و گفت: یکی از ویژگی‌های فرد مسلمان تسلیم شدن در برابر فرمان و امر خداست که توکل بر خدا و راضی بودن به تقدیر الهی نهایت ایمان و تسلیم بودن در برابر فرمان خدا جزو ویژگی‌های فرد مسلمان است.
وی افزود: توکل برخدا، تسلیم امر خدا و راضی بودن به تقدیر الهی نهایت ایمان می باشد چرا که ما وظیفه گرا هستیم نه نتیجه گرا بنابراین تکلیفی داریم در امور اعتقادی که توحید، نبوت و امامت است و باید به آن معتقد باشیم .
خانم عباسی با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) خاطرنشان کرد: هیچ مؤمنی نیست مگر اینکه به بلائی گرفتار و بلای بزرگ تر و گرفتاری شدیدتری هم به دنبال او در انتظار است. اگر در همان بلا صبر و شکیبایی داشته باشد خداوند آن بلای بزرگ‌تر را برطرف می‌نماید و اگر صبر نکرده و بی‌تابی نماید بلای بزرگ‌تر فرا می‌رسد و مرتب گرفتاری‌ها بیشتر می‌گردد تا وقتی که صبر نیکو و شکیبایی را انتخاب کند.
استاد حوزه گله‌دار اظهار کرد: در احکام و دستورات دین جای سوال نیست و باید تسلیم فرمان الهی باشیم چرا که یکی از ویژگی‌های فرد مسلمان تسلیم شدن در برابر فرمان و امر خداوند است .
وی یادآور شد: اگر کسی از خدا ترسید خداوند کاری می کند ترسش در دل همه دشمنان بیافتد و انسان باید در راه خدا از ملامت و سرزنش دیگران در مورد خودش نترسد و هویت خودش را حفظ کند هر چند دیگران اینکار را نکردند و اعتقادات تان را ملامت کردند شما باید دینتان را حفظ و از سرزنش‌ها نترسید.
خانم عباسی ابراز کرد: موعظه دادن به مؤمنان از حکمت‌های نزول بلا است. پس باید هنگام رسیدن بلا و مصیبت، برای پی بردن به حکمت آن تلاش کنیم؛ تا اگر عقوبت است، استغفار کنیم، اگر تأدیب و هشدار، هشیار شویم، و اگر یادآوری وظیفه است، به یاد آن بیفتیم.
وی در پایان گفت: بلا و مصیبت، علل مختلفی دارد و لازم است انسان مؤمن با دقت، عوامل آن را بررسی کرده و در قبال آن به وظیفه خود عمل نماید.

    نمايش اخبار

    بسیجی یعنی سپر بلای ولایت
    چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸

    بسیجی یعنی سپر بلای ولایت