سرپرست معاونت فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان فارس:

در پیاده روی اربعین امسال 140بانوی مبلغ از حوزه علمیه خواهران استان مشرف می شوند

شناسه خبر : 82103

1398/07/15

تعداد بازدید : 137

در پیاده روی اربعین امسال 140بانوی مبلغ از حوزه علمیه خواهران استان مشرف می شوند
سرپرست معاونت فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان فارس از اعلام آمادگی وفعالیت 140نفر از بانوان مبلغ استان فارسی جهت حضور در اجتماع عظیم حسینی خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری -اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران ،  سرپرست معاونت فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان فارس در گفتگو با خبرنگار حوزه گفت : در همایش بزرگ پیاده روی اربعین 16موکب از جانب حوزه های علمیه خواهران استان فارس در مسیرهای پیاده روی زائران  برپامی شود و140نفر از طلاب وبانوان مبلغ از سراسر استان برای امر تبلیغ وپاسخگوئی به سوالات وکمک در اجرای برنامه های اربعین حسینی  مشرف می شوند .

دل افکار  با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مد ظله العالی  پیرامون مساله پیاده روی اربعین که می فرمایند :" این مراسم را هرچه میتوانید و  هر چه میتوانیم، باید پُربارتر و معنوی‌تر کنیم؛ معنا و مضمون این مراسم را باید روزبه‌روز بیشتر کنیم؛ اهل فکر، اهل فرهنگ، اهل اقدام فرهنگی و فکری، برای این حرکت عظیم بنشینند برنامه‌ریزی کنند."  

سرپرست معاونت فرهنگی استان تصریح کرد:  در راستای تحقق منویات مقام عظمای ولایت در این باره  در مرکز استان پس از تشکیل اتاق فکر فرهنگی ، کارگاهی با عنوان بانوان زینبی با شعار ما رایت الا جمیلا به منظور ارتقا مهارت  بیش از ۱۰۰مبلغ در زمینه های مخاطب شناسی بر اساس جغرافیای عراق و احکام زیارت برگزار شد و همچنین  مبلغین به جزوات مکالمه عربی عراقی  و سایر بسته های ویژه اربعین مجهز شدند .

دل افکار از اعلام آمادگی  فعالیت ۱۴۰بانوی مبلغ در ۱۶موکب برپاشده از جانب حوزه های علمیه خواهران استان  در کشور عراق خبردادو گفت : حضور خواهران مبلغ در این همایش بزرگ میتواند نقش تحول آفرینی به ویژه در زمینه هایی نظیر اعتلای اخلاقیات ایجاد کند و یک فرصت بی نظیر در انعکاس پیام های مهم تربیتی به سکان داران عرصه تربیت یعنی مادران خواهد بود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد:  مبلغان  با حضور خود در این سیل عظیم حماسه ساز درسطوح مختلف  فقهی کلامی مشاوره ای به رسالت دیرینه حوزه های علمیه خواهران جامه عمل خواهند بخشیدو تلاقی معنویت در معنویت با انتقال معارف بلند دینی خود حماسه ای در حماسه مکتب عاشورا و منشا تحولات و برکات خیر آفرین است.

سرپرست معاونت فرهنگی استان مکتب عاشورا را مکتب شهادت طلبی در راه احیای ارزش هاست دانست وگفت :  از این رو حضور گسترده شیعیان و مسلمین جهان در پیاده روی اربعین میتواند تمام دسیسه های دیرینه دشمن را در بی ارزش کردن ارزش های والایی نظیر شهادت طلبی و حق طلبی نابود سازد..

 دل افکار در پایان یادآور شد :  ضمن توصیه به حضور بانوان در ایام ؛ رعایت حدود شرعی محرم ونامحرم ، در مکانهای پرازدحام از مسائل مهمی است که می بایست درنظر گرفته شود.

نمايش اخبار

بسیجی یعنی سپر بلای ولایت
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸

بسیجی یعنی سپر بلای ولایت