امام جمعه محترم جهرم

حضرت زهرا الگوی جامع و برتر برای نسل دیروز، امروز و فردا

شناسه خبر : 74078

1397/12/14

تعداد بازدید : 116

حضرت زهرا الگوی جامع و برتر برای نسل دیروز، امروز و فردا
حجت الاسلام دکتر مدبر گفت: خداوند متعال به هر یک از دو جنس زن و مرد برتری هایی متناسب با جنس خود، عنایت کرده که هیچ یک از آن دو نباید به دنبال کسب فضائل جنس دیگر باشد.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، نشست علمی-پژوهشی با موضوع «گامی نو در آیین تربیتی و اقتصادی خانواده» با محوریت زندگی حضرت زهرا علیهاالسلام، با حضور بانوان ادارات سطح شهر و اساتید و طلاب مدرسه، برگزار شد.

در این نشست علمی، ابتدائا امام جمعه محترم ضمن خرسندی از برگزاری نشست علمی با محوریت زندگی حضرت زهرای مرضیه، ابراز امیدواری کرد که این گونه نشست ها برای اقشار مختلف جامعه برگزار گردد تا مردم با سیره های عملی معصومین و الگوهای برتر جامعه آشنا شوند.

در ادامه نشست، دو تن از پژوهشگران برتر مدرسه، پژوهش های خود را در زمینه «مسائل تربیتی در خانواده» و «اقتصاد خانواده با الگوپذیری از سیره عملی حضرت زهرا» ارائه دادند.

اهمّ نکاتی که در این نشست ارائه شد عبارتند از: مهمترین رسالت زن، نقش مادری و تربیت انسان هاست و به گفته امام خمینی ره از دامن زن مرد به معراج می رود. محور تربیتی در سیره حضرت زهرا علیهاالسلام تنظیم محبت، تنظیم شخصیت، ارتباطات و سرمایه بود.

سیره عملی حضرت زهرا علیهاالسلام در مسأله تولید و کار کردن در منزل به این گونه بود که سعی در برطرف کردن نیازها و احتیاجات خانواده داشته و از مصرف گرایی پرهیز می کردند، هم چنین تلاش خود را در انتقال مهارت ها و تربیت نیروی انسانی کارآمد به کار می بردند.

برگزاری نمایشگاه کتاب و پایان نامه های طلاب و صرف صبحانه کاری از حاشیه های این نشست علمی بود.

  نمايش اخبار

  کارگاه بهداشت و تغذیه
  چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸

  کارگاه بهداشت و تغذیه

  جلسه دفاعیه از پایان نامه سطح 3
  چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸

  جلسه دفاعیه از پایان نامه سطح 3