مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس:

تعالی و رشد یک جامعه متوقف بر حضور جامعه بانوان است

شناسه خبر : 106161

1400/02/04

تعداد بازدید : 7

تعالی و رشد یک جامعه متوقف بر حضور جامعه بانوان است
حجت الاسلام محمودی مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس گفت: تعالی و رشد یک جامعه متوقف بر حضور جامعه بانوان در مراکز علمی و اجتماعی کشور است.

به گزارش پایگاه خبری _ اطلاع رسانی حوزه علمیه خواهران از استان فارس، حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا محمودی،  در نشست رسانه ای که به مناسب پذیرش حوزه های علمیه خواهران، در سالن جلسات مدیریت حوزه علمیه فارس برگزار شد، اظهار کرد: بدون تردید تعالی و رشد یک جامعه متوقف بر حضور جامعه بانوان کشور است، که حدود نیمی از جامعه ما را تشکیل داده و بانوان در مراکز آموزش عالی نقش بسیار سرنوشت سازی دارند.
وی  شیوع کرونا از سال گذشته تاکنون را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: اکنون که شاهد وقوع یک واقع بین المللی تحت عنوان کرونا هستیم در این میان حوزه علمیه خواهران استان مجدانه در این عرصه حضور پیدا کرده و در بخش اجتماعی نخستین حضوری که در این عرصه داشته است در موضوع تجهیز و تدفین اموات کرونایی بود که بحمدالله حتی در این بخش شاهد حضور بعضی از اساتید به اتفاق طلاب در تجهیز و تدفین اموات کرونایی است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس خاطرنشان کرد: در جریان فعالیت های طلاب خواهر، شاهد فعالیت های فرهنگی و تبلیغی در سطح استان بوده و در این ایام پذیرش طلاب، تلاش بر این است که با اطلاع رسانی شاهد استقبال بانوان جوان با مدرک دیپلم و یا مقاطع کارشناسی و ارشد باشیم.

وی  با بیان اینکه حدود ۳۲ مدرسه علمیه خواهران در سطح استان وجود دارد، تصریح کرد: ۴ هزار طلبه در حال تحصیل و همین تعداد طلاب فارغ التحصیل در سطح استان وجود دارد، در هر صورت جمعیت بسیار فوق العاده ای را در سطح استان داریم که امیدواریم با تلاش بی وفقه و توفقیات حوزه علمیه، شاهد رسیدن طلاب به قله های رفیع علم و تقوا باشیم.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس بیان کرد: سقف و یا محدودیتی در پذیرش طلاب نداریم، اما با توجه به امر بهتر گزینی تا حدود دو برابر ظرفیت پذیرش خواهیم داشت.

وی افزود: تلاش بر این است که رشته های جدیدی وارد حوزه شود که مورد نیاز جامعه باشد، در سال گذشته با اهتمام نماینده ولی فقیه در استان در مقطع سطح  چهار رشته تفسیر و کلام  و همچنین در مقطعکارشناسی ارشد رشته مشاوره در حوزه علمیه خواهران استان فارس راه اندازی شد.

حجت الاسلام محمودی  در پایان خاطرنشان کرد: انتظاری که از اهالی رسانه داریم، این است که به تبیین جایگاه حوزه علمیه و رسالت های آن بپردازند؛ خبرنگاران پل ارتباطی میان مردم و مسئولان هستند که رسالت انعکاس فعالیت دستگاه ها و درخواست مردم و پیگیری مشکلات مردم را دارند.

    نمايش اخبار