استاد حوزه:

زندگی حضرت خدیجه سلام الله علیها راهنما و پشتوانه ای برای زنان کار آفرین است

شناسه خبر : 106144

1400/02/04

تعداد بازدید : 7

زندگی حضرت خدیجه سلام الله علیها راهنما و پشتوانه ای برای زنان کار آفرین است
خانم فخر روحانی استاد مدرسه کوثر آباده در نشست برخط گفت: حضرت خدیجه سلام الله علیها بانویی است که در عرصه های مختلف ممتاز است و ویژگی کارآفرینی ایشان الگویی است برای زنان کارآفرین

به گزارش پایگاه خبری_اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران؛ خانم فخر روحانی در نشست برخط بخش فرهنگی سامانه مدرس که با شرکت جمعی از اساتید و طلاب مدرسه کوثر آباده همزمان با سالروز وفات حضرت خدیجه «س» برگزار شد به بیان ویژگی ها و واکاوی شخصیت حضرت خدیجه سلام الله علیها پرداخت.

وی گفت: یکی از جلوه های تعظیم شعائر الله گرامیداشت یاد بزرگان دین است و دهم رمضان المبارک یکی از ایام الله است که نام حضرت خدیجه بر آن می درخشد و زینت بخش پایان دهه اول این ماه است، بانوی ارزشمندی که در روزگار جاهلیت و بی عفتی طاهره نام گرفته است.

خانم فخر روحانی ضمن اشاره به نکات شخصیتی حضرت بیان کرد: حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها بانویی است که در عرصه های مختلف ممتاز است اما با توجه به شعائر امسال (مولفه برون رفت از مشکلات با تکیه بر اقتصاد داخلی) تاکید بر ویژگی کار آفرینی ایشان است که می تواند الگوی خوبی برای زنان کار آفرین باشد.

وی افزود: حضرت خدیجه در مکه در آن زمان که به زن ها ارزش قائل نبودند و زن حق نظر نداشت، چهارصد نیروی کار داشت و معاملات نه درون شهری که بین المللی انجام می داد و شبکه هایی از کار آفرینی ایشان در یمن، حبشه و مصر بوده است.

وی با بیان اینکه حضرت خدیجه «س» اقتصاد را جدای از فرهنگ نمی دانست تصریح کرد: حضرت در انتخاب نیروی کار روش و اخلاقیات را در نظر می گرفت بر خلاف دنیای غرب که اصل را بر اقتصاد می داند او اصل را بر فرهنگ می دانست. طبیعی است که بانویی با چنین نگاهی به اقتصاد تمام اموالشان را در مسیر گسترش اسلام خرج کند  و خداوند در سوره ضحی خطاب به پیامبر میفرماید: ما تو را به واسطه خدیجه غنی و بی نیاز کردیم.

نمايش اخبار