مبلغ دینی:

بنای ازدواج تدین اخلاق نیکو است

شناسه خبر : 100122

1399/09/30

تعداد بازدید : 24

بنای ازدواج تدین اخلاق نیکو است
رنجبرطلبه مبلغ مدرسه گفت: بهترین ومحبوب ترین بنیان و سازه که در بردارنده شرط اساسی سعادت بشر است ازدواج آسان می باشد

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه علمیه الزهرا آباده طشک، خانم معصومه رنجبر در نشست اخلاقی که با حضور طلاب مدرسه علمیه خواهران الزهرا آباده طشک برگزار شد، اظهار کرد: تنها شیوه ای که هریک از زن ومرد می توانند با آن دیگری را به بهترین وجه تکمیل کنند وبه خواسته های روحی وروانی همدیگر پاسخ مناسب دهند ازدواج است از این رو در نزد خداوند بهترین ومحبوب ترین بنیان وسازه که در بر دارنده شرط اساسی سعادت بشر است همین ازدواج می باشد.

وی افزود: آن چه که برای یک زندگی سالم وبا صفا، لازم وحتمی می باشد تدین واخلاق نیکو است، تدین واخلاق پسندیده است، که سبب پایداری کانون گرم خانواده می شود وهمین دینداری وتخلق به اخلاق نیک، موجب می شود مرد نسبت به همسرش با گذشت، انصاف، عدالت و مروت رفتار کند.

این مبلغ دینی عنوان کرد: تصور عمومی بر این است که خانواده ها فقط به دلیل مشکلات مالی برای ازدواج فرزندان اقدام نمی کنند در حالی که بسیاری از آن ها خرج های فراوانی در موارد غیرضروری انجام می دهند که اهمیت هیچ یک از آن ها به اندازه ازدواج جوان نیست وبرای تهیه آن گاهی خود را به زحمت می اندازند.

وی با اشاره به ازدواج های امروزی بیان داشت: امروزه به دلیل هزینه های عقد وعروسی و... که به طور غیر عادی تغییر کرده واز مراسم جشن ساده ای که برای شروع یک زندگی می گرفتند به مراسم های بسیار مجلل و پرزرق وبرق وبا نیت چشم هم چشمی ها تبدیل شده این در شرایطی است که بعضی از افراد حتی توانایی برگزاری یک مهمانی ساده برای شروع زندگیشان را ندارند.

وی در آخر بیان کرد: همه ما باید در جهت تسهیل امر ازدواج از جمله دادن آگاهی وبینش در این زمینه، مساعدت و وساطت در امر ازدواج نقش بسزایی را ایفا کرده واین کار را در زمره اموری قرار دهیم که خود را مامور به تبلیغ وموظف به ترویج آن بدانیم.

    نمايش اخبار

    بسیجی یعنی سپر بلای ولایت
    چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸

    بسیجی یعنی سپر بلای ولایت