مدیر مدرسه گله‌دار

صلوات فرستادن بر پیامبر(ص) گناهان را از بین می برد

شناسه خبر : 96866

1399/07/21

تعداد بازدید : 7

صلوات فرستادن بر پیامبر(ص) گناهان را از بین می برد
خانم محمودی مدیر مدرسه علمیه گله‌دار گفت: فرستادن صلوات و سلام بر پیامبر (صلی الله علیه) و آل پیامبر (علیه السلام) از طرف مؤمنان در حقیقت طلب کردن رحمت بر خودشان نیز است؛ زیرا در واقع پیامبر (صلی الله علیه) و ائمّه (علیهم السلام) واسطه فیض الهی هستند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، خانم «معصومه محمودی» مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا(سلام الله علیها) شهر گله‌دار در نشست اخلاقی که در جمع طلاب برگزار شد به موضوع « فلسفه صلوات فرستادن » اشاره کرد و گفت: فرستادن صلوات و سلام بر پیامبر (صلی الله علیه و آله) و آل پیامبر (علیه السلام) از طرف مؤمنان در حقیقت طلب کردن رحمت بر خودشان نیز است و گناهان را از بین مى برد؛ زیرا در واقع پیامبر (صلی الله علیه) و ائمّه (علیه السلام) واسطه فیض الهی هستند اگر بر آن‌ها صلوات نفرستیم، در واقع خود را از رحمت الهی محروم کرده‌ایم.
وی با اشاره به آیه شریفه « انتم الفقراء الی الله » به فلسفه صلوات فرستادن اشاره کرد و گفت: وقتی ذکر صلوات فرستاده می‌شود یعنی خدایا تو صلوات خودت را بفرست بر پیغمبر،نمی‌گوئیم خدایا صلوات من را به پیغمبر بفرست.
محمودی افزود: خدا، امام زمان (عجل الله) ،اهل بیت، پیغمبر (صلوات الله علیه)، به ما نیاز ندارند اما به خدا نیاز دارند، از آنجائی که تمام پیامبران و ائمه مثل ما انسان‌ها هستند پس این آیه شریفه «انتم الفقراء الی الله» شامل حال آن‌ها هم می‌شود.
مدیر مدرسه علمیه گله‌دار به دلیل دعا کردن انسان‌ها برای امام زمان(عج) اشاره و تصریح کرد: دعا عبادت و ابراز ارادت و محبت ما و یک شکلی از توسل ما به امام زمان (عجل الله) است و دلیل دعا کردن ما برای امام زمان (عجل الله) به دلیل ویژگی‌هایی هست که ایشان دارد، مثلا عامل تالیف قلوب هستند.
محمودی عنوان کرد: وقتی اهل بیت (علیهم السلام) اینقدر شوق دارند دوران امام زمان (علیه السلام) را درک کنند تا بتوانند خدمتگذاری امام زمان (علیه السلام) را کنند من و شما بدون هیچ هزینه‌ای زمان امام زمان (علیه السلام) را درک کردیم ، چقدر در طول روز به فکر ایشان و خدمت به ایشان هستیم و چقدر بار از دوش آقا بلند میکنیم؟

 

    نمايش اخبار

    بسیجی یعنی سپر بلای ولایت
    چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸

    بسیجی یعنی سپر بلای ولایت