مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا س گله‌دار برگزار کرد

ویژه مراسم شهادت امام جعفر صادق (ع) به صورت مجازی برگزار شد

شناسه خبر : 93292

1399/04/09

تعداد بازدید : 11

ویژه مراسم شهادت امام جعفر صادق (ع) به صورت مجازی برگزار شد
همزمان با سالروز شهادت امام جعفرصادق(ع) و شیوع ویروس منحوس کرونا مراسم ویژه شهادت به صورت مجازی و پخش زنده از صفحه اینستاگرام انجام گرفت.

به گزارش پایگاه خبری ـ اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، « حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا ابراهیمی» مبلغ دینی حوزه با اشاره به برگزاری مراسم سالروز شهادت حضرت امام صادق(ع) به صورت مجازی و با تسلیت ایام سوگواری شهادت مظلومانه آن حضرت، در ابتدا به کلام امام صادق(ع) اشاره کرد و گفت: امام صادق علیه‌السلام فرمودند: یک طوری زندگی کنید که هر که شما رو ببیند بگوید رحم الله جعفرالصادق و ما باید سعی کنیم زینت ائمه باشیم.


وی رسیدگی به فقرا و نیازمندان و توجه به امر نماز را از توصیه‌های شاخص امام صادق(ع) برشمرد و افزود: این امام حتی در آخرین لحظات عمر پر برکتشان بر سبُک نشمردن فریضه الهی نماز بسیار تاکید کردند.


ابراهیمی تصریح کرد: امام صادق(ع) با مکتب و دانشگاهش مذهب حقه تشیع را زنده کرد.


مبلغ دینی در ادامه عنوان کرد: مساله تبیین و تبلیغ و مساله امامت برای امام خیلی مهم و بارها به امویان فرمود، ما بر حق هستیم.


ابراهیمی به تشکیلاتی بودن امام اشاره و تصریح کرد: تشکیلاتی بودن امام به این بود که در همه شهرهای اسلامی نماینده داشت و شبکه ارتباطی برقرار میکرد تا مردم به امام دسترسی داشته باشند.


وی بیان کرد: امام صادق (ع) چهار هزار شاگرد تربیت کردند تا با فرهنگ عاشورا و اهداف حسین بن علی (ع) آشنا شوند چرا که امام حسین (ع) یک هدایت گر و اصلاح گر جامعه و امام صادق (ع) با آن کرسی تدریس چه در سطح عموم جامعه و چه در میان نخبگان همان اهداف امام حسین (ع) را دنبال و توانست نهضت حسین بن علی (ع) را زنده نگه دارند.


مبلغ دینی با بیان ویژگی‌ها و فضائل حضرت امام جعفر صادق (ع) خاطرنشان کرد: با وجود همه شرایط سخت و خفقان آن دوران اما امام جعفر صادق(ع) وظیفه خود را هم در زمینه مبارزاتی و هم علمی انجام و سیره پیامبر اسلام (ص) و فرهنگ ناب محمدی (ص) و تشیع را در جامعه ترویج کردند.
 

    نمايش اخبار

    بسیجی یعنی سپر بلای ولایت
    چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸

    بسیجی یعنی سپر بلای ولایت