مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس:

ایثار و از خود گذشتگی یکی از مظاهر جمال انسانیت است

شناسه خبر : 92758

1399/03/26

تعداد بازدید : 14

حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا محمودی مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس گفت: ایثار و از خود گذشتگی یکی از مظاهر جمال انسانیت است و در ساحت معارف اسلامی جایگاه ویژه ای دارد.

به گزارش پایگاه خبری _ اطلاع رسانی حوزه علمیه خواهران استان فارس؛ حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا محمودی، در جلسه تجلیل از طلاب خواهر تغسیل دهنده اموات کرونایی که در سالن اجتماعات مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) شیراز برگزار شد، یکی از مظاهر جمال انسانیت را ایثار دانست و بیان کرد: واژه ایثار و فرهنگ به معنای اولویت و تقدم دیگران بر خود است، که خوشبختانه در ساحت معارف اسلامی جایگاه رفیعی دارد.

وی شیوع بیماری کرونا را نوعی بلا دانست و مطرح کرد: مدیریت نور کشتی انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری و تمکین و پیروی امت ایشان، تهدیدی را که می توانست یک جامعه را تحت الشعاع خود قرار دهد، به یک فرصت تبدیل کرد.

مدیر حوزه علمیه خواهران همچنین افزود: در جامعه ای قرار داریم که اگر چه از سوی عموم جامعه بین الملل در تحریم به سر می برد ولی در این فضای شیوع بیماری صحنه هایی از ایثار و از خودگذشتگی را شاهد بوده و هستیم، و علی‌ رغم محدودیت ها و مشکلات اقتصادی، مردم هر آنچه را که وجود داشت با هم تقسیم کردند.

وی ضمن قدردانی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و بخش سلامت استان به دلیل انجام رسالت خود در دوره شیوع بیماری کرونا، یادآورد شد: با تدبیر نماینده ولی فقیه در فارس، ستادی تشکیل شد و ۶ کارگروه در ذیل آن شکل گرفت که یکی از آن ها کارگروه روحانیت و حوزه بود.

حجت الاسلام محمودی به نخستین وظیفه کارگروه روحانیت و حوزه اشاره و بیان کرد: تغسیل و تدفین اموات کرونایی از جمله وظایف مهم این کارگروه بود که توسط طلاب ایثارگر و جهادگر انجام شد.

وی همچنین افزود: در اوایل شیوع بیماری برنامه ای برای تغسیل و تجهیز اموات کرونایی نبود تدفین و تیمم به صورت ناقص انجام میشد، اما طلاب جهادی با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری شأن اموات مسلمان را حفظ کرده و با رعایت مسائل بهداشتی و شرعی تمام مراحل تدفین و تغسیل را انجام دادند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس در پایان ضمن تجلیل و قدردانی از طلاب جهادگر، ابراز کرد: فتوت و مروت خواهران طلبه جهادی در این عرصه شاخص این عمل واقع شد و بغض اجتماعی را برطرف کرد.

    نمايش اخبار

    بسیجی یعنی سپر بلای ولایت
    چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸

    بسیجی یعنی سپر بلای ولایت