استاد حوزه علمیه خواهران گله‌دار بیان کرد

تعصب شکنی یکی از نقش‌های مهم حضرت زهرا است

شناسه خبر : 87954

1398/11/01

تعداد بازدید : 14

خانم رضایی گفت: حضرت زهرا(س) در جامعه‌ای متولد شده که تعصبات و گرایشات عجیب و نسبت به زن و دختر دید متهجرانه‌ای داشتند.

به گزارش پایگاه خبری ـ اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «خانم لیلا رضایی» استاد و مبلغ دینی مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا(س) گله‌دار در نشست فاطمی که در مدرسه علمیه و جمع طلاب و بانوان برگزار شد به یکی از نقش‌های مهم حضرت زهرا(س) اشاره کرد و گفت: تعصب شکنی یکی از نقش‌های مهم حضرت زهرا(س) در جامعه است که کمتر در مورد آن بحث شده و ایشان در جامعه‌ای متولد شده که تعصبات و گرایشات عجیب و نسبت به زن و دختر دید متهجرانه‌ای داشتند.اری کوثر از استان فارس، «خانم لیلا رضایی» استاد و مبلغ دینی مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا(س) گله‌دار در نشست فاطمی که در مدرسه علمیه و جمع طلاب و بانوان برگزار شد به یکی از نقش‌های مهم حضرت زهرا(س) اشاره کرد و گفت: تعصب شکنی یکی از نقش‌های مهم حضرت زهرا(س) در جامعه است که کمتر در مورد آن بحث شده و ایشان در جامعه‌ای متولد شده که تعصبات و گرایشات عجیب و نسبت به زن و دختر دید متهجرانه‌ای داشتند.
استاد حوزه افزود: آدم روی کرامت اخلاقی، دفاع از امیرالمومنین، دفاع از ولایت، دفاع از صداقت و دین تعصب داشته باشند عیبی ندارد اما تعصب در دفاع از بت پرستی، شخصیت‌هایی که جایگاهی ندارند و تعصب در دفاع از ظلم یک تعصب اشتباه است.
وی درباره زندگی ناامن در غرب گفت: امروز با آرامش نمی‌توان در شهرهای غربی قدم زد و نا امنی در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی غربی‌ها به صراحت مشاهده می‌شود.
خانم رضایی خاطرنشان کرد: با مطالعه زندگی حضرت زهرا(س) ایشان با ولادت خود حمیّت جاهلیت را از میان بردند.
استاد و مبلغ دینی حوزه بیان کرد: در دوران جاهلیت که عرب، زن را ناتوان و ناچیز می‌دانست حضرت صدیقه کبری(س) با علم لدنی نشان داد که زن می‌تواند به مقام رسالت هم برسد.
وی با بیان روش زندگی منافقین، تصریح کرد: آنها کارهای خود را احمقانه و بدون استدلال عقلی انجام می دهند که نه غریزی و نه فطری است.

 

  نمايش اخبار

  بسیجی یعنی سپر بلای ولایت
  چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸

  بسیجی یعنی سپر بلای ولایت

  کارگاه بهداشت و تغذیه
  چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸

  کارگاه بهداشت و تغذیه

  جلسه دفاعیه از پایان نامه سطح 3
  چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸

  جلسه دفاعیه از پایان نامه سطح 3