حجت الاسلام جام در جمع طلاب مدرسه علمیه خواهران گله‌دار تصریح کرد

عمر تنها سرمایه‌ای که دیگر قابل جبران نیست

شناسه خبر : 82434

1398/07/23

تعداد بازدید : 23

عمر تنها سرمایه‌ای که دیگر قابل جبران نیست
حجت‌الاسلام جام گفت: عمر تنها سرمایه‌ای است که دیگر قابل جبران نیست، انسان پس از دست دادن مال می‌تواند دوباره آن را از دست بیاورد، اما عمر از دست رفته، دوباره برنمی‌گردد.

به گزارش پایگاه خبری ـ اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام جواد جام» در جمع طلاب مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا(س) گله‌دار به موضوع «غنیمت شمردن فرصت‌ها عمر » اشاره کرد و گفت: خداوند در قرآن می‌فرماید که بت‌پرستان در خسران هستند، چون آن‌ها عمر خود را در راه باطل از دست دادند زیرا عمر تنها ‌ای است که دیگر قابل جبران نیست و انسان پس از دست دادن مال می‌تواند دوباره آن را از دست بیاورد، اما عمر از دست رفته، دوباره بر نمی‌گردد.
وی بیان کرد: عمر انسان یکی از فرصت های ارزشمندی است که خداوند آن را در اختیار انسان قرار داده تا بدان واسطه، گوهر وجودی خویش را متعالی کند.
مبلغ دینی با نگاهی به روایتی از امیرالمومنین(علیه السلام) خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از فرصت‌ها به ویژه جهت توشه‌اندوزی برای آخرت، شیوه متقین و نشانه عقل و تدبیر و از دست دادن فرصت و یا عجله در کاری که هنوز موعد آن فرا نرسیده نشانه بی خردی و نادانی است.
حجت‌الاسلام جام به فرصت سلامتی و تندرستی اشاره کرد و گفت: سلامتی و تندرستی از نعمت‌هایی است که تا وقتی از دست نرود انسان قدر آن ‌را نمی‌داند همچنین بی‌نیازی و غنا نیز یک فرصت برای انسان است کما اینکه این مال امانت و انسان باید آن ‌را انفاق کند و به دیگران انفاق بورزد چرا که این مال و ثروت یا از انسان جدا و یا انسان از آن جدا می‌شود.
وی تصریح کرد: عمر و وقت انسان، بسیار پر ارزش‌تر از مال دنیاست، اما یک شباهتی بین اشیاء و اموال دنیوی دارد و آن این است که در عمر نیز اسراف و تبذیر راه می‌یابد و اگر وقت انسان به بیهودگی تلف شود، اسراف عمر و اگر در راه گناه صرف شود، تبذیر است.
این مبلغ دینی در پایان یادآور شد: مهم‌تربن درسی که می‌توان گرفت غنیمت شمردن فرصت‌هاست کما اینکه عمر، جوانی، فراغت، سلامت برای انسان فرصت و باید از این فرصت‌ها استفاده کرده و برای زندگی ابدی خودمان توشه برداریم.

 

    نمايش اخبار

    بسیجی یعنی سپر بلای ولایت
    چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸

    بسیجی یعنی سپر بلای ولایت