در مدرسه علمیه فاطمیه فسا

پنجمین جلسه کارگاه آموزشی معارف مهدویت برگزار شد

شناسه خبر : 71213

1397/10/16

تعداد بازدید : 28

پنجمین جلسه کارگاه آموزشی معارف مهدویت برگزار شد
با عمل به سیره پیامبرص و ائمه اطهار ع مانع دوری جامعه از تفکر مهدویت شویم

به گزارش پایگاه خبری ـاطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، آقای حامدی کارشناس مسائل دینی گفت: افراد باید رفتار، منش و سیره پیامبرصلی الله علیهآله و سلّمو ائمه اطهار علیه السلام را به عنوان بزرگترین عمل در زندگی خود قرار داده و در برابر هجمه هایی که شیاطین برای دوری جامعه از تفکر مهدویت انجام می‌دهد با عمل به سیره آن بزرگواران باطل کنیم. چیزی که امروز جامعه در قالب مهدویت نیاز دارد این است که برای آنچه امام معصوم از منتظرین انتظار دارد آماده شود.

وی در همین راستا افزود: ماموریت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلّم حاکمیت جهانی اسلام بود. ایشان در مکه تشکیل دولت داد تا زمینه ساز آن حکومت جهانی باشد و برای این کار به نیروی انسانی احتیاج داشت و به همین خاطر به تبلیغ و ارشاد مردم پرداختند. پیامبر صلی الله علیه در آغاز کار خویش رویش داشتند ولی به مرور زمان حکومت ایشان دچار ریزش شد و دلیل ریزش حکومت هم فتنه بود.

این کارشناس مسائل دینی تصریح کرد: مسئله غیبت و مهدویت در قاموس اندیشه سیاسی شیعه اهمیت بسزایی دارد. پیشوایان اسلام از پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم تا امامان معصوم، بر آماده‌سازی ذهنیت شیعیان برای ورود به عصر غیبت و آشنایی با امام غایب تأکید داشته‌اند. امامان معصوم پس از شهادت امام حسین علیه السلام به سیاست تقیه و صبر و انتظار روی آورده‌اند. انبیای سلف همواره رهبر و پیشوای پس از خود را به پیروانشان وعده می‌داده‌اند تا پیروان آن آیین در غیاب پیشوای خود ضمن امید به ظهور پیشوای موعود، از نزدیکی به حاکمان طاغوت پرهیز کنند.

آقای حامدی در پایان خاطر نشان کرد: پیشوایان معصوم افزون بر آماده‌سازی ذهنیت شیعیان به امر غیبت، به آنان آموختند که در پي غیبت پیشوای معصوم همه چیز را پایان یافته نپندارند و احکام و فرمان‌های ایشان را به فراموشی نسپرند و به تکالیف و وظایف شرعی خویش عمل کنند، و بدین گونه زمینه‌ای را برای ظهور آن منجی موعود و عدالت‌گستر جهان آماده نمایند.

  نمايش اخبار

  کرسی ازاد اندیشی
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸

  کرسی ازاد اندیشی

  کرسی ازاد اندیشی
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸

  کرسی ازاد اندیشی

  مراسم سوم خرداد
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

  مراسم سوم خرداد

  تبلیغ حوزه های علمیه
  دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸

  تبلیغ حوزه های علمیه

  مبلغان و طلاب خادمان روح جامعه هستند
  دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸

  مبلغان و طلاب خادمان روح جامعه هستند