استاد مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا س گله‌دار بیان کرد

یکی از راه‌های وصل شدن به اهل بیت، محبت است

شناسه خبر : 71092

1397/10/12

تعداد بازدید : 34

یکی از راه‌های وصل شدن به اهل بیت، محبت است
استاد و مبلغ دینی مدرسه گله‌دار گفت: مساله محبت به اندازه‌ای در تحقق برنامه‌هایی که اسلام برای پیشرفت جامعه انسانی پیش بینی کرده مفید است که پیشوایان دین آن را اساس و پایه و بلکه خود دین دانسته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری ـ اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، «خانم موسوی» استاد و مبلغ دینی مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا(س) درباره محبت و مودت گفت: این دو واژه به معنای دوست داشتن است اما مودت یک نوع محبت خاص است که در رفتار و کردار خود آن را نمایش می‌دهیم.
وی افزود: یکی از راه‌های وصل شدن به اهل بیت، محبت است زیرا مساله محبت به اندازه‌ای در تحقق برنامه‌هایی که اسلام برای پیشرفت جامعه انسانی پیش بینی کرده مفید است که پیشوایان دین آن را اساس و پایه و بلکه خود دین دانسته‌اند.
استاد حوزه تصریح کرد: اولین صفتی که مسلمان‌ها در جمله‌ای که همیشه و هر روز موظفند آن را تکرار کنند و در ابتدای هر کلام و هرکاری به زبان بیاورند صفت مهربانی و مهرورزی است.
وی با اشاره به محبت خدا به بنده‌هایش اظهار کرد: محبت خداوند به بنده‌هایش مسلم است اما نسبت به یک سری از بنده‌هایش مودت دارد که آن را در خوبی‌ها و بدی‌ها نشان می‌دهد و این مودت دو طرفه است یعنی بندگان هم سعی می‌کنند با خویشتن‌داری در گناهان مودت خود را به خداوند نشان دهند.
خانم موسوی درباره تبدیل کردن محبت به مودت در ارتباط با خداوند افزود: بندگان اگر محبتی به پروردگار دارند باید آن را تقویت وانتظار محبوب خود را برآورده و در به دست آوردن حب، محبت الهی و تسلیم خداوند شدن تمرین کنند تا با تقوای الهی از محبت به مودت الهی صعود کنند.
وی در پایان گفت: امید است با شناخت محبوب حقیقی و محبوبان درگاه الهی بتوانیم با مهرورزی نسبت به آنان خود نیز محبوب پروردگار جهانیان گردیم و به هدف عالی انسانی برسیم.

  نمايش اخبار

  کرسی ازاد اندیشی
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸

  کرسی ازاد اندیشی

  کرسی ازاد اندیشی
  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸

  کرسی ازاد اندیشی

  مراسم سوم خرداد
  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

  مراسم سوم خرداد

  تبلیغ حوزه های علمیه
  دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸

  تبلیغ حوزه های علمیه

  مبلغان و طلاب خادمان روح جامعه هستند
  دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸

  مبلغان و طلاب خادمان روح جامعه هستند