اخلاص یک فضیلت اخلاقی مخفی است

در مدرسه علميه الزهرا سلام الله علیها كازرون برگزارشد

شناسه خبر : 61246

1397/03/22

تعداد بازدید : 86

در مدرسه علميه الزهرا سلام الله علیها كازرون برگزارشد
نشست اخلاقی تربیتی «اخلاص در عمل» در مدرسه علميه خواهران الزهرا(س) كازرون برگزار شد.

به گزارش پايگاه «خبري اطلاع رساني حوزه هاي علميه خواهران» نشست اخلاقی تربیتی «اخلاص در عمل» در مدرسه علميه خواهران الزهرا(س) با حضور مسئولین و اساتید در مدرسه علميه خواهران الزهرا(س) كازرون برگزار شد.
در این نشست«آقای سجاد شریفی» مبلغ حوزه گفت: اخلاص یک فضیلت اخلاقی مخفی است مانند روزه که عبادتی پنهانی است. در زمان حضرت یوسف (ع) مردم گندم ذخیره کرده بودند ولی روش ذخیره‌‌‌ سازی را بلد نبودند، پس خراب شد .ما هم روش ذخیره‌سازی بلد نیستیم ونکند کثرت عمل داشته باشیم ولی اخلاص نداشته باشیم کثرت عمل باید همراه با اخلاص باشد مانند حضرت یوسف (ع) که گندم را در سیلو و با خوشه انبار کرد.
ایشان گفت: پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند: اگر قلب خود را خالص کنی عمل کم کفایت می‌کند. در زندگی باید برنامه داشته باشیم، برنامه‌ای که کا‌ر‌های ما رو به سمت اخلاص هدایت کند نه ریا. امام باقر نیز می‌فرمایند: اگر یک قاشق سرکه در عسل بریزیم کل عسل را خراب می کند پس ریختن ریا در عمل نیز مانند سرکه وعسل عمل می کند، پس ضد اخلاص ریاهست.
مبلغ حوزه در ادامه گفت: اخلاص درجاتی دارد. و اما اخلاص درجاتی دارد، اولین درجه اخلاص این است که در مقابل تعریف دیگران مغرور نشویم. چرا که یک عده به خاطر گناه می‌روند بهشت یعنی یک گناه از روی غفلت انجام داده ولی توبه می‌کنند وچه بسیار ازکسانی که کار حسنه انجام می‌دهند اما به جهنم می‌روندبه خاطر اینکه درعمل آنهاعجب وریاست .درجه دوم اخلاص، تمام دنیا را به لحظه وثانیه‌ای معصیت در درگاه حق نفروشیم .درجه سوم اخلاصاین‌که به خاطر بهشت وجهنم عمل انجام ندهیم چرا که هدف از خلقت طی‌ کردن مسیر تکامل است.
وی در پایان بیان داشت: بدی‌ها ورذایل اخلاقی نشانه‌ای از عدم اخلاص در زندگی‌است اگر قلب خود را خالص کنی عمل کم کفایت می‌کند عمل اخلاص باید فقط وفقط برای خداباشد پس سعی کنیم از حب دنیا خود را خالی کرده وآن را به سوی حق سوق دهیم.

  نمايش اخبار

  دیدار با معتکفین
  جمعه ۲ فروردين ۱۳۹۸

  دیدار با معتکفین

  سلسه جلسات وحدت حوزه و دانشگاه
  سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷

  سلسه جلسات وحدت حوزه و دانشگاه

  منابع آموزشی را بومی سازی کنیم
  دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷

  منابع آموزشی را بومی سازی کنیم

  برگزاری مراسم شبی با قران
  دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷

  برگزاری مراسم شبی با قران

  سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷

  همایش مادران فاطمی

  سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷

  اردوی زیارتی - سیاحتی مشهد مقدس

  اردوی علمی تفریحی
  دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷

  اردوی علمی تفریحی