درمدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا س مرودشت بررسی شد

پژوهش رسالتی خطیر بر دوش طلبه

شناسه خبر : 60043

1397/02/25

تعداد بازدید : 24

نشست پژوهشی با موضوع رسالت پژوهش در مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا س مرودشت برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری – اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «سیده صفیه زارع» استاد حوزه، در این نشست «رسالت پژوهشی طلاب» را تشریح نمود و اظهار کرد: طلاب باید از بدو ورود به حوزه، با پژوهش و تحقیق آشنا شوند و تا پایان تحصیل و به ویژه بعد از آن، انجام تحقیق و پژوهش را به عنوان رسالتی خطیر بر دوش خود احساس نمایند و از این مقوله بسیار مهم جدا نگردند.‌
وی با تاکید بر لزوم پژوهش محور بودن طلاب، تصریح کرد: هر مرکز آموزشی که به دنبال پیشرفت و تعالی است، باید زمینه فعالیت‌های پژوهشی را برای اعضای آن مرکز هموار سازد؛ زیرا پژوهش است که به تولید علم منجر خواهد شد.
زارع با اشاره به وجود چهار مسیر اصلی در حرکت هر طلبه، تشریح کرد: هر طلبه در سیر طلبگی خود چه در زمان تحصیل و چه بعد از آن با چهار مسیر اصلی روبرو است.
استاد حوزه در ادامه، تبلیغ، تدریس و تعلیم، تحقیق و مدیریت دینی را به عنوان چهار مسیر مذکور برشمرد و بیان نمود: لازمه موفقیت در هریک از این چهار مسیر، بهره‌گیری مستمر و مداوم از تحقیق و پژوهش است.
زارع در پایان بیان کرد هر طلبه متناسب با استعداد و توانمندی خود یک یا چند مسیر را انتخاب می‌کند و به حرکت خود ادامه می‌دهد که برای ادامه حرکت باید از مسیر تحقیق و پژوهش عبور نماید تا نتایج مفیدتری حاصل نماید.