ايام فاطميه

انتخاب هاي حضرت زهراس

شناسه خبر : 55673

1396/11/16

تعداد بازدید : 78

انتخاب هاي حضرت زهراس
محبوب‌ترین آدم و عزیزترین آدم در این عالم پیش حضرت رسول‌(س)، حضرت زهرا‌(س) است.

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران،

                     (عذرا کشاورز) استادحوزه در مراسم عزداری بیان کرد: کسی که با ائمه معصومین در آیه مباهله مشترک است، کسی که باطن آیه نور است، باطن سوره قدر است، حقیقت شجره طیبه است، کسی که حقیقت آیه نور است و اگر آیه تطهیر مطرح است، حدیث کساء مطرح است، حضرت زهرا(س) می‌باشد.

وی ادامه داد: کسی که ائمه معصومین به وجود ایشان افتخار می‌کنند. امام زمان (عج) ایشان را الگوی خودشان قرار می‌دهند پس سخن گفتن در رابطه با حضرت زهرا(س) مشکل می‌باشد. اما موضوع مورد بحث انتخاب حضرت زهرا(س) است.

کشاورز بیان کرد: مهمترین انتخاب ایشان، انتخاب امام علی (ع) به عنوان همسر و یاور در زندگی بود که ایشان امام را نه تنها به عنوان همسر بلکه به عنوان امام انتخاب فرمودند و در تمام زندگی خود از ایشان دفاع کردند و حامی ولایت بودند. و در دفاع ایشان هم جان و هم فرزندشان را از دست دادند.

وی در آخر اهمیت ایام فاطمیه بیان کرد: که باید فاطمیه را متفاوت دانست. باید درس‌ها و پیام‌های فاطمیه را شناخت و از این ویژگی‌ها به عنوان یک اهرم تبلیغاتی استفاده کرد که اولین ویژگی فاطمیه تنها قیام بدون جنگ و شمشیر در اسلام قیام فاطمیه است برای کسانی که مدعی این هستند که اسلام دین خشن می‌باشد و دومین ویژگی غیر تحمیلی بودن دین می‌باشد. که سند حرف‌ها مصداق صحبت مولا می‌باشد که می‌فرمایند نمی‌خواهیم دفاع از امام علی (ع) بر کسی تحمیل شود.