معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان فارس خبر داد

آغاز پذیرش حوزه علمیه خواهران استان فارس برای سال تحصیلی 98-97

شناسه خبر : 55404

1396/11/10

تعداد بازدید : 1915

آغاز پذیرش حوزه علمیه خواهران استان فارس برای سال تحصیلی 98-97
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان فارس گفت: همزمان با پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه خواهران، در استان فارس نیز پذیرش طلاب خواهر برای سال تحصیلی ۹۸-۹۷ از سوم بهمن ماه آغاز و تا پایان بهمن ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، سکینه سردار، معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان فارس در نشست خبری پذیرش حوزه علمیه خواهران استان فارس در سال تحصیلی 98-97 گفت: همزمان با پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه خواهران، در استان فارس نیز پذیرش طلاب خواهر برای سال تحصیلی ۹۸-۹۷ از سوم بهمن ماه آغاز و تا پایان بهمن ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به تأسیس حوزه علمیه خواهران استان فارس در سال 85، گفت: از سال 85 تاکنون، 1982 نفر از مدارس علمیه خواهران استان فارس فارغ التحصیل شده اند که از این تعداد 1939 نفر در مقطع سطح دو(کارشناسی) و 48 نفر در مقطع سطح سه(کارشناسی ارشد) بوده‌اند.
سردار تعداد مدارس و مراکز تخصصی حوزه علمیه خواهران استان فارس را 32 مدرسه اعلام کرد و بیان داشت: اولین مقطع تحصیل در حوزه علمیه خواهران، سطح دو یا کارشناسی است که پراکندگی آن شامل 27 مدرسه در شهرهای ارسنجان، استهبان، اقلید،آباده فارس، آباده طشک، خرمبید، خفر، جنت شهر، جهرم، داراب، سپیدان، ششده، فسا، کازرون، لار، لامرد، گراش، گله دار، مرودشت، میانشهر، نی ریز و نورآباد می شود که از این تعداد 5 مدرسه علمیه در مرکز استان(شیراز) دایر است.
وی با بیان اینکه در مقطع سطح ۳(کارشناسی ارشد) 4 مرکز تخصصی در استان فارس وجود دارد، ادامه داد: رشته های فقه و اصول، کلام اسلامی، تفسیر و علوم قرآنی و اخلاق اسلامی در شیراز، رشته تفسیر در آباده و گراش و رشته کلام در جهرم دایر است.
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان فارس تنها مرکز تخصصی سطح چهار(دکتری) در استان فارس را جامعه النور شیراز دانست و اضافه کرد: در این مرکز تخصصی تنها در رشته فقه و اصول با گرایش فقه خانواده ثبت‌نام انجام می‌شود.
وی یکی از شرایط پذیرش برای متقاضیان سطح دو(کارشناسی) را داشتن مدرک دیپلم دانست و افزود: حداکثر سن تعریف شده برای این متقاضیان ۳۵ سال است. اما برای متقاضیان سطح سه و چهار شرط سنی وجود نداشته و می توانند با داشتن مدرک سطح دو برای مقطع سطح سه و با داشتن مدرک سطح سه برای سطح چهار(دکتری) ثبت نام کنند.
سردار در تشریح زمانبندی آزمون ورودی سطح دو، سه و سطح چهار بیان کرد: پذیرش در مقطع سطح دو بدون آزمون کتبی و تنها از طریق انجام مصاحبه از تاریخ 22/2/97 تا 1/6/97 انجام می شود. لکن آزمون ورودی سطح ۳ و ۴ در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۹۷ برگزار و نتیجه آن 10/3/97 اعلام می شود. این افراد در صورت قبولی از تاریخ 9/4/97 تا 28/4/97 مصاحبه شده و نتیجه نهایی آن 8/6/97 از طریق وبسایت حوزه‌های علمیه خواهران به آدرس http://www.whc.ir/ اعلام می شود. در نهایت پذیرفته شدگان در تاریخ 10/6/96 با مراجعه حضوری به مراکز آموزش عالی استان می توانند ثبت نام کنند.
وی به بیان آمار طلاب مشغول به تحصیل حوزه علمیه خواهران استان فارس پرداخت و ادامه داد: در حال حاضر تعداد طلاب شاغل به تحصیل در حوزه‌های علمیه خواهران 2915 نفر است که از این تعداد 2749 نفر در مقطع سطح دو، 166 نفر در مقطع سطح سه و 17 نفر در مقطع سطح ۴ مشغول به تحصیل هستند.
معاون آموزش حوزه‌ علمیه خواهران استان فارس با بیان اینکه 556 استاد در حوزه علمیه خواهران در مقاطع مختلف مشغول به تدریس هستند، گفت: در حال حاضر در سطح ۲، بیش از ۹5 درصد و در مقطع سطح ۳ بیش از 15 درصد از استادان، از بانوان فارغ التحصیل حوزه علمیه خواهران هستند.

  نمايش اخبار

  دیدار با معتکفین
  جمعه ۲ فروردين ۱۳۹۸

  دیدار با معتکفین

  سلسه جلسات وحدت حوزه و دانشگاه
  سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷

  سلسه جلسات وحدت حوزه و دانشگاه

  منابع آموزشی را بومی سازی کنیم
  دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷

  منابع آموزشی را بومی سازی کنیم

  برگزاری مراسم شبی با قران
  دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷

  برگزاری مراسم شبی با قران

  سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷

  همایش مادران فاطمی

  سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷

  اردوی زیارتی - سیاحتی مشهد مقدس

  اردوی علمی تفریحی
  دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷

  اردوی علمی تفریحی