در حوزه علمیه خواهران استان فارس تشریح شد

علوم غریبه و ملحقات آن از دیدگاه فقه شیعه

شناسه خبر : 54435

1396/10/17

تعداد بازدید : 97

علوم غریبه و ملحقات آن از دیدگاه فقه شیعه
معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان فارس از برگزاری جلسه دفاع از پایان‌نامه یکی از طلاب حضوری سطح سه در ساختمان مدیریت حوزه علمیه خواهران استان فارس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران،‌ «مدینه صدیق» معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان فارس، گفت: جلسه دفاعیه فاطمه کاظمی نژاد اصطهباناتی از طلاب فقه و اصول، ورودی سال 90 مؤسسه آموزش عالی حوزوی ریحانه النبی(س) شیراز، با عنوان «علوم غریبه و ملحقات آن از دیدگاه فقه شیعه» و با راهنمایی حجت‌الاسلام والمسلمین محمد برکت برگزار شد.
کاظمی نژاد در این جلسه علوم غریبه را بحث درباره دانش های تأثیرات شگفت آور دانست و افزود: امروزه در جامعه یکی از کسب های پردرآمد و مسائل مبتلابه، کسب درآمد از طریق سحر و جادو می باشد و مردم هم متآسفانه به این مسائل اعتقاد و باور دارند.
وی با تأکید بر لزوم افزایش سطح آگاهی مردم برای جلوگیری از قرارگرفتن در دام فریبکاران این حرفه، بیان کرد: برای این منظور لازم است ابعاد و زوایای مسئله شکافته شود و محور تحقیق بر مفهوم شناسی علوم غریبه و ملحقات آن، حقیقت سحر و انواع آن و همچنین بر گردآوری این که این علوم ملحق به سحر و جادو هستند، شامل موارد حرمت و جواز و دلایل آن از نظر فقه شیعه است، پرداخته شود.
کاظمی نژاد تصریح کرد: این تحقیق با روش کتابخانه ای و با هدف کاربردی انجام شده که پاسخگوی نیاز افراد درباره شناخت علوم غریبه از جمله سحر و جادو و احکام فقهی آن است.
به گفته معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان فارس داوری این پایان نامه را حجت‌الاسلام احمد شفیعی نیا بر عهده داشت و در صورت انجام اصلاحات با رتبه عالی پذیرفته شد.