در مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا س گله‌دار برگزار شد

تولد امام حسن عسکری ع

شناسه خبر : 54099

1396/10/10

تعداد بازدید : 26

تولد امام حسن عسکری ع
«خانم رضایی» معاون پژوهش مدرسه علمیه گله‌دار در جمع طلاب و استادان گفت: قدم برداشتن براى تحصيل تقوا، و كسب روحيه خوددارى از گناه بهترين قدم، و در ميان اعمال از پسنديده‏ترين اعمال است.

به گزارش پایگاه خبری – اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «خانم نجمه رضایی» معاون پژوهش مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا(س) گله‌دار ضمن عرض تبریک و تهنیت به مناسبت ولادت امام حسن عسکری(ع) به حقیقت تقوا پرداخت و گفت: قدم برداشتن براى تحصيل تقوا، و كسب روحيه خوددارى از گناه بهترين قدم، و در ميان اعمال از پسنديده‏ترين اعمال است. زیرا تحصيل تقوا عبادت است، عبادتى كه به امر حضرت ربّ صورت مى‏گيرد، و از جمله برنامه‏هایى است كه بدون ترديد خشنودى حضرت حق را به دنبال خواهد داشت.
وی بیان کرد: یکی از سلاح‌های مهم در مقابله با دشمنان در جنگ نرم، تقوای الهی است؛ زیرا دشمنان می‌کوشند تا با حق جلوه دادن عقاید، افکار و فرهنگ خویش، جامعه اسلامی را گمراه نمایند و تنها چیزی که می‌تواند در مقابل این توطئه آن‌ها، جامعه اسلامی را نجات دهد، سوق دادن جامعه به تقوای الهی است تا در پرتو آن، با روشن‌بینی و بصیرت، حق از باطل تشخیص داده شود و جامعه دچار گمراهی نگردد.
معاون پژوهش مدرسه علمیه گله‌دار خاطرنشان کرد: برخی از افراد خیال می‌کنند که تقوا همچنان که محدودیت است، محرومیت هم هست، آن‌ها معتقدند، باتقوا زندگی کردن یعنی انسان خودش را از همه‌چیز محروم کند؛ اما آموزه‌های دینی عکس این قضیه را ذکر می‌کند. بر اساس گزاره‌های دینی از آنجا که فرد با تقوا، هرگز از راه‌های نامشروع به دنبال روزی نمی‌رود، خداوند راه دیگری از روزی به روی او باز می‌کند که آن راه، مزیتی دارد که راه عادی و معمولی ولو حلال هم باشد، ندارد. خداوند متعال می‌فرماید: «مَن یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَل لَّهُ مَخْرَجًا وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لاَ یَحْتَسِبُ؛ هر که تقوا پیشه کند، خداوند برای او راه خروج از تنگنا قرار می‌دهد و از آنجایی که گمان نمی‌برد به او روزی عطا کند.»
وی گفت: تقوا یک اهمیت راهبردی دارد که حتی ایمان نیز این اهمیت را ندارد. چون وقتی جامعۀ ایمانی تشکیل شد، یعنی دیگر جایی برای کفر نیست و لذا کاربرد عملی پرداختن به مفهوم ایمان کمتر است، بلکه باید به تقوا پرداخته شود. یعنی اگر بخواهیم در این جامعه، کار ایمان، به نفاق منجر نشود، باید به سراغ تقویت تقوای جامعه برویم. تقوا؛ نیاز امروز جامعۀ ما است.
گفتنی است: در پایان مراسم به برترین‌های پژوهشی جوایزی اهدا شد.