در مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا س گله دار برگزار شد

بصیرت افزایی

شناسه خبر : 54098

1396/10/10

تعداد بازدید : 45

بصیرت افزایی
«آقای علی محمدی » در جمع طلاب و استادان مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا(س) گله‌دار گفت: بصیرت چراغ راهنمایی است که در مسیر مسئولیت‌پذیری هم نوع مسئولیت و هم کیفیت آن و چگونگی تحقق آن را مشخص می‌کند و رسیدن به هدف را در مسیر تکلیف‌گرایی تضمین می‌کند زیرا بدون بصیرت، دغدغه‌مندی و مسئولیت‌پذیری، همچون انداختن تیری در تاریکی و یا حرکت در مسیری تاریک است.

به گزارش پایگاه خبری –اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران؛ «آقای علی محمدی» کارشناس مسائل سیاسی در جمع طلاب و استادان مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا(س) گله‌دار گفت: بصیرت چراغ راهنمایی است که در مسیر مسئولیت‌پذیری هم نوع مسئولیت و هم کیفیت آن و چگونگی تحقق آن را مشخص می‌کند و رسیدن به هدف را در مسیر تکلیف‌گرایی تضمین می‌کند زیرا بدون بصیرت، دغدغه‌مندی و مسئولیت‌پذیری، همچون انداختن تیری در تاریکی و یا حرکت در مسیری تاریک است که حاصلی جز سردرگمی و سرخوردگی و اتلاف وقت و گاه حتی انحراف به همراه نخواهد داشت. خطر بی‌بصیرتی روح‌های مسئول را حتی ممکن است تا آنجا به پیش برد که ناخواسته در پازل دشمن بازی کنند و به اشتباه جبهه خودی را نشانه روند.

وی افزود: باید بصیرت سیاسی را در دانشجویان ایجاد کنیم تا مسائل روز را درک کنند و نسبت به آن ها حساسیت داشته باشند و باید مردم در برابر توطئه‌های شوم دشمنان هوشیار و آگاه باشند و از آرمان‌های انقلاب در برابر حربه‌های مختلف دشمنان دفاع کنند.

کارشناس مسائل سیاسی اضافه کرد: به حول و قوه الهی دشمنان نظام تا به امروز نتوانسته‌اند حتی گوشه‌ای از اهداف خود برای سست کردن پایه‌های نظام دست پیدا کنند و هرگاه اراده کردند تا خدشه‌ای به آرمان‌های ملت ایران وارد کنند، ایرانیان هوشیارتر از گذشته به پا خواسته و بیداری بیشتری نسبت به مسائل پیدا کرده‌اند.

«آقای محمدی» حماسه 9 دی را مایه رسوایی دشمنان داخلی و خارجی نظام عنوان کرد و اظهار داشت: حماسه نهم دی ماه پدیده‌ای غیرقابل انکار است و هیچ کس نمی‌تواند ابعاد مهم و ارزشمند آن را نادیده انگارد. دشمن باید بداند حمله و تعرض به مقدسات شیعه، اسلام و ولایت فقیه از خطوط قرمز ملت ایران بوده و آنها هرگز نمی‌توانند با این مسائل ایرانیان آزمون پس داده را بیازمایند.

وی گفت: نعمت ولایت فقیه مانع بزرگی در نفوذ دشمنان به کشور بوده است و پیروی از رهنمودهای رهبری معظم انقلاب همواره مسیر را برای همگان روشن کرده است.

«آقای محمدی» با اشاره به در پیش بودن سالروز حماسه 9 دی  تصریح کرد: در جریان حوادث فتنه 88 ؛ خواص بی‌بصیرت در امتحان الهی مردود شدند اما انقلاب اسلامی با ایستادگی ملت مومن ایران در سایه تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب ، بار دیگر با سربلندی از حادثه‌ای سخت عبور کرد .