معاون آموزش مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا س گله‌دار مطرح کرد

زیباترین آموزه‌های اسلامی در اخلاق معاشرت، عفو و گذشت هنگام توانایی بر انتقام و مجازات است.

شناسه خبر : 50089

1396/08/09

تعداد بازدید : 65

زیباترین آموزه‌های اسلامی در اخلاق معاشرت، عفو و گذشت هنگام توانایی بر انتقام و مجازات است.
نشست اخلاق طلبگی با موضوع آداب معاشرت و با حضور 40 نفر از طلاب مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا(س) گله‌دار برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ـ اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «خانم سیده زهرا موسوی» معاون آموزش مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا(س) گله‌دار به والاترین صفات در اخلاق معاشرت پرداخت و گفت: والاترین صفات در اخلاق معاشرت آن است که بدی‌های دیگران را با نیکی پاسخ دهیم و اگر کسی رفتار بدی با ما داشت، باید با وی به شایستگی رفتار کنیم. از زیباترین آموزه‌های اسلامی در اخلاق معاشرت، عفو و گذشت هنگام توانایی بر انتقام و مجازات است.

وی خاطرنشان کرد: یک فرد مسلمان باید نمونه اخلاق در جامعه اسلامی و نمادی از عدالت اجتماعی و احترام متقابل باشد و با توجه به این‌که عالمان دینی، ادامه‌دهنده راه پیامبران الهی هستند، هویت طلاب نیز از این جهت با دین خداگره خورده است و جزو افراد خاص خدا به‌شمار می‌روند و به همین دلیل اخلاقیات و آداب معاشرت اجتماعی آنها مورد توجه سایر افراد جامعه است.

«خانم موسوی» به بیان حقوق استاد پرداخت و تاکید کرد: حق استاد این‌ است كه او را محترم و بزرگ شمرده، در حضور او و روبه‌روی او نشسته و به حرف‌های او گوش فرا دهیم وصدایمان  بلندتر از استاد نباشد، اگر پشت سر استاد بد گفتند دفاع كنیم، عیب او را بپوشانیم و فضائل او را آشكار نمائیم، هنگامی كه چنین كنیم فرشتگان الهی گواهی می‌دهند كه تو به سراغ او رفته‌ای و برای خدا از او علم آموخته‌ای، نه برای خلق خدا.

معاون آموزش مدرسه علمیه گله‌دار در ادامه به آیین‌نامه آموزشی پرداخت و بیان کرد: رعایت ساعت کلاسی، برنامه‌ریزی دقیق، مطالعه و مباحثه به موقع  و رعایت پوششی که در شأن طلبه باشد از آداب تحصیل در حوزه است.