در مدرسه علمیه خواهران ام الائمه س اقلید برگزار شد:

نشست اخلاقی بصیرتی عاشورا

شناسه خبر : 50077

1396/08/09

تعداد بازدید : 49

نشست اخلاقی بصیرتی عاشورا با حضور نماینده ولی فقیه ناحیه سپاه شهر اقلید در جمع طلاب مدرسه علمیه خواهران ام الائمه(س) اقلید برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری_اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، «حجت الاسلام والمسلمین محمد شاطری» نماینده ولی فقیه ناحیه سپاه شهر اقلید بیان کرد: در عالم جمال امام حسین(ع) تک است و جمال امام حسین(ع) جمال خداوند است. وجود حضرت ابوالفضل(ع) آینه ای برای دیدن جمال امام حسین(ع) و رسیدن به جمال خداوند می باشد.
وجود حضرت ابوالفضل(ع) جمال امام حسین(ع) را به دوستان و جلال ایشان را به دشمنانشان نشان می دهد.
وی افزود: حضرت ابوالفضل(ع) عبدصالح است یعنی بنده صالح خداوند می باشد. عبد کسی است که از او عبودیت ظاهر می شود، صفتی جاودانه و ظاهری است و عابد کسی است که از او عبادت سر می زند، فعلی که گاهی هست و گاهی نیست.
حجت الاسلام شاطری اظهار داشت: اثر عبودیت داخل شدن در رحمت خدای متعال است و همه دربرابر خدا تسلیم هستند. همه ذرات جهان انقیاد و خضوع ذاتی در برابر خدا دارند. حضرت ابوالفضل(ع) بخاطر انقیاد محض به خدا، خداوند ایشان را داخل دربندگان صالح کرده است.
وی بیان کرد: کسی که صالح باشد ذاتش صالح است و جز عمل صالح چیزی از او سر نمی زند. ذات اگر تسلیم حق تعالی شود دیگر گناه نمی کند. عبدصالح خروج کامل از نفس می کند. وارثین زمین اهل بیت(علیهم السلام) و عبادالصالحین هستند؛ چون طغیان ندارند و ذاتشان صالح و در تمام وجودشان خدا نفوذ کرده است. فعلشان فعل خداست و قدرت و کلامشان قدرت و کلام او می باشد.
نماینده ولی فقیه تصریح کرد: منظور ازمعرفت خدا معرفت و شناخت در هر زمانی نسبت به امام زمان خود است. حضرت ابوالفضل(ع) نسبت به امام زمان خود معرفت داشت و خدا را شناخت پس عبدصالح خداوند شد.
وی گفت: فقیرکسی است که چشمش به غنی بازشده اهل بیت(ع) دربرابر خدا فقیر هستند چون چشمشان به غنی مطلق(خدا) باز شده است و جاهل کسی است که چشمش به عالم باز شده است. امام صادق(ع) فرمودند؛ عمویم ابوالفضل(ع) عبدصالح است زیرا مطیع خدا و فرستاده اش بود. مطیع کسی است که دلش دربرابر امام(ع)و حق تعالی واهل بیت(ع) و معصومان خاضع است.