در مدرسه علمیه خواهران ام الائمه س اقلید برگزار شد:

کارگاه آموزش تبلیغ و مشاوره

شناسه خبر : 50070

1396/08/09

تعداد بازدید : 49

کارگاه آموزش تبلیغ همراه مشاوره طلاب با حضور کارشناس مذهبی و طلاب در مدرسه علمیه خواهران ام الائمه(س) اقلید برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری_اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، «خانم لیلا خیراندیش» در کارگاه آموزش تبلیغ ضمن تسلیت شهادت حضرت رقیه خاتون(س) بیان کرد:در جامعه افراد بسیاری هستند که احکام ابتدایی را نمیدانند، وظیفه من و شما یادگرفتن این احکام و آموزش به دیگران است مثل احکام وضو،احکام غسل و...
وی افزود:طلبه باید مبلغ باشد اگر با خانم بدحجاب مواجه شدیم باید با بیان خوش او را به حجاب تشویق کنیم نه اینکه با زبان گزنده یا روبرگرداندن از او تحقیرش کنیم.اولین انگیزه ما باید مدنظرگرفتن نیاز جامعه باشد.نیتمان باید جلب رضایت امام زمان(عج)باشد.در سخنرانیها و جلساتمان عامیانه سخن بگوییم چون تاثیر گذارتراست.قبل از جلسه پیش مطالعه داشته باشیم و مطالب را درک کنیم نه حفظ.
کارشناس مذهبی اظهار داشت: ازسیاست های مخصوص استفاده کنیم مثلا در حین سخنرانی اول دعای سلامتی امام زمان(عج) را بخوانیم.در وسط سخنرانی از مخاطبان تقاضا کنیم برای رفع خستگی صلوات بفرستند.به آن ها بگوییم سوالاتشان را در آخرجلسه بپرسند و اگر نتوانستیم پاسخ مناسب بدهیم بگوییم درباره سوالتان تحقیق وپرس و جو میکنم جلسه بعد جواب را برایتان می آوریم.
وی افزود:در حین سخنرانی برایشان حدیث تعریف کنیم، حدیث های امیدوار کننده و مستند.
درجلسه بعد موضوع جدیدتری برای بحث انتخاب کنیم.مخاطبان را به محبت با فرزندان وخانواده تشویق کنیم که محبت تاثیرگذارتر است مثلا ب خانم ها بگوییم بعدازنماز فرزندتان را درآغوش بگیرید تا به نماز علاقه مند شود.اگر فرزندان را سرزنش کنید دل زده میشوند.
خانم خیراندیش بیان داشت:غیرمستقیم بارتربیتی داشته باشیم.:ملاک برای ازدواج باید در درجه اول ایمان باشد، ایمان واقعی خیلی مهم است.وجه مذهبی مهم است.به دستورات اسلام عمل کنیم و با توجه به آن رفتار کنیم.